NRL Fantasy Fanatics

NRL Fantasy Fanatics - A place for discussion of NRL Fantasy / Virtual Sports / Super Coach and other Fantasy Sports

    Late mail team lists - 2020

    Pookus McFly
    Pookus McFly

    Posts : 2999
    Reputation : 1873
    Join date : 2016-01-18

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pookus McFly on Sat Mar 14, 2020 4:13 pm

    @Pacey's Best wrote:Sorry guys, but just found out I won't be able to list the Souths v Cronulla game. Will be heading to work then........
    That’s okay PB, we still love you  Love
    Boozecluez
    Boozecluez

    Posts : 3652
    Reputation : 1446
    Join date : 2016-01-12
    Age : 35
    Location : Sydney

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Boozecluez on Sat Mar 14, 2020 4:39 pm

    Both sides 1-17

    South Sydney Rabbitohs

    1. Latrell Mitchell
    2. Dane Gagai
    3. James Roberts
    4. Braidon Burns
    5. Campbell Graham
    6. Cody Walker
    7. Adam Reynolds
    8. Tevita Tatola
    9. Damien Cook
    10. Thomas Burgess
    11. Jaydn Su'A
    12. Cameron Murray
    13. Liam Knight

    Bench
    14. Mark Nicholls
    15. Ethan Lowe
    16. Hame Sele
    17. Alex Johnston


    Cronulla-Sutherland Sharks

    1. Will Kennedy
    2. Sione Katoa
    3. Josh Morris
    4. Jesse Ramien
    5. Ronaldo Mulitalo
    6. Shaun Johnson
    7. Chad Townsend
    8. Andrew Fifita
    9. Blayke Brailey
    10. Aaron Woods
    11. Briton Nikora
    12. Wade Graham
    13. Jack Williams

    Bench
    14. Connor Tracey
    15. Braden Hamlin-Uele
    16. Toby Rudolf
    17. Scott Sorensen
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Mar 14, 2020 5:18 pm

    Cheers Pookus and thanks for covering Booze......................
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Mar 14, 2020 6:26 pm

    Panthers coach Ivan Cleary has finalised his side to face Sydney Roosters at Panthers Stadium.
    Matt Burton and Billy Burns have been omitted from the squad, while James Fisher-Harris is promoted to the starting side at the expense of Viliame Kikau.
    Zane Tetevano makes his club debut as Panther No.593.

    Panthers

    1. Caleb AEKINS
    2. Josh MANSOUR
    3. Dean WHARE
    4. Brent NADEN
    5. Brian TO'O
    6. Jarome LUAI
    7. Nathan CLEARY
    8. James TAMOU (c)
    9. Api KOROISAU
    10. Zane TETEVANO
    15. James FISHER-HARRIS
    12. Liam MARTIN
    13. Isaah YEO

    Interchange
    14. Stephen CRICHTON
    11. Viliame KIKAU
    16. Moses LEOTA
    17. Jack HETHERINGTON
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Mar 14, 2020 6:33 pm

    Head Coach Trent Robinson has finalised the 17-man squad that will take to the field in Round 1 of the NRL Telstra Premiership.
    Angus Crichton has been ruled out of the match as he recovers from a chest infection and will return to regular training on Monday.
    Brett Morris will take his place at left centre, while Matt Ikuvalu will start outside Joseph Manu on the wing.
    The remainder of the squad is unchanged.

    FINAL SQUAD

    1. James Tedesco
    2. Daniel Tupou
    5. Brett Morris
    4. Joseph Manu
    18. Matt Ikuvalu
    6. Luke Keary
    7. Kyle Flanagan
    8. Jared Waerea-Hargreaves
    9. Jake Friend (c)
    10. Siosiua Taukeiaho
    11. Sitili Tupouniua
    12. Mitchell Aubusson
    13. Victor Radley

    INTERCHANGE
    14. Sam Verrills
    15. Isaac Liu
    16. Nat Butcher
    17. Lindsay Collins
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Mar 15, 2020 3:05 pm

    Late mail:
    Brenko Lee and Harry Grant drop out of our side to face Manly at Lottoland. Nelson Asofa-Solomona is in.

    Storm

    1 Ryan Papenhuyzen
    2 Suliasi Vunivalu
    3 Marion Seve
    4 Justin Olam
    5 Josh Addo-Carr
    6 Cameron Munster
    7 Jahrome Hughes
    8 Jesse Bromwich
    9 Cameron Smith
    10 Tui Kamikamica
    11 Felise Kaufusi
    12 Kenneath Bromwich
    13 Dale Finucane

    Interchange
    15 Tino Faasuamaleaui
    16 Max King
    17 Tom Eisenhuth
    18 Nelson Asofa-Solomona
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Mar 15, 2020 3:06 pm

    Manly are 1-17

    Manly team

    1 Tom Trbojevic
    2 Jorge Taufua
    3 Brad Parker
    4 Moses Suli
    5 Reuben Garrick
    6 Dylan Walker
    7 Daly Cherry-Evans (c)
    8 Addin Fonua-Blake
    9 Danny Levi
    10 Martin Taupau
    11 Joel Thompson
    12 Curtis Sironen
    13 Jake Trbojevic

    Interchange
    14 Lachlan Croker
    15 Sean Keppie
    16 Morgan Boyle
    17 Haumole Olakau’atu
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Mar 15, 2020 5:09 pm

    Wests Tigers Coach Michael Maguire has finalised his side to take on the St. George-Illawarra Dragons for their Round 1 clash today.
    After picking up a calf injury in training yesterday, Luke Brooks has been replaced in the halves by Josh Reynolds with Michael Chee Kam coming on to the bench.
    Paul Momirovski will warm up as 18th Man after Oliver Clark, Matt Eisenhuth and Tommy Talau all featured for the club's Canterbury Cup side, Western Suburbs Magpies, in their clash against the Dragons earlier today.

    Wests Tigers

    1 Corey Thompson
    2 David Nofoaluma
    3 Joseph Leilua
    4 Adam Doueihi
    5 Robert Jennings
    6 Benji Marshall
    15 Josh Reynolds
    8 Josh Aloiai
    9 Billy Walters
    10 Alex Twal
    11 Luke Garner
    12 Luciano Leilua
    13 Elijah Taylor

    Interchange
    14 Thomas Mikaele
    16 Zane Musgrove
    17 Chris Lawrence
    18 Michael Chee-Kam


    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Mar 15, 2020 5:18 pm

    St George Illawarra coach Paul McGregor has finalised his 17 ahead of the Dragons' Round 1 clash against the Wests Tigers at WIN Stadium, Wollongong on Sunday, March 15.
    Josh Kerr (knee) has been a late inclusion, with Jackson Ford and Euan Aitken the two names to drop out at the final hurdle. Adam Clune and Jacob Host dropped out of the original 21 on Saturday.

    Dragons

    1 Zac Lomax
    2 Jordan Pereira
    3 Brayden Wiliame
    4 Tim Lafai
    5 Mikaele Ravalawa
    6 Corey Norman
    7 Ben Hunt
    8 James Graham
    9 Issac Luke
    10 Paul Vaughan
    11 Tyson Frizell
    12 Tariq Sims
    13 Blake Lawrie

    Interchange
    14 Trent Merrin
    15 Tyrell Fuimaono
    16 Billy Brittain
    21 Josh Kerr
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Thu Mar 19, 2020 7:02 pm

    ROUND 2


    Bulldogs Final 17:

    1 Dallin Watene-Zelezniak
    2 Nick Meaney
    3 Reimis Smith
    4 Will Hopoate
    5 Christian Crichton
    6 Brandon Wakeham
    7 Lachlan Lewis
    8 Aiden Tolman
    9 Jeremy Marshall-King
    10 Dylan Napa
    11 Josh Jackson
    12 Joe Stimson
    13 Adam Elliott

    Interchange
    14 Dean Britt
    15 Renouf To'omaga
    16 Raymond Faitala-Mariner
    17 Jake Averillo
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Thu Mar 19, 2020 7:03 pm

    North Queensland Toyota Cowboys head coach Paul Green has finalised his side for tonight's clash with the Canterbury-Bankstown Bulldogs at ANZ Stadium.
    Five-eighth Jake Clifford and prop Corey Jensen are the two players to fall off the extended bench.

    Cowboys

    1 Valentine Holmes
    2 Kyle Feldt
    3 Justin O'Neill
    4 Esan Marsters
    5 Ben Hampton
    6 Scott Drinkwater
    7 Michael Morgan
    8 Josh Mcguire
    9 Jake Granville
    10 Jordan McLean
    11 Gavin Cooper
    12 Coen Hess
    13 Jason Taumalolo

    Interchange
    14 Reece Robson
    15 John Asiata
    16 Mitchell Dunn
    17 Francis Molo
    Trajan
    Trajan

    Posts : 885
    Reputation : 321
    Join date : 2016-01-21
    Location : Hawaii with Scomo

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Trajan on Thu Mar 19, 2020 7:04 pm

    Thanks Pacey.
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Mar 20, 2020 4:53 pm

    Panthers coach Ivan Cleary has finalised his side to face St George Illawarra Dragons at Netstrata Jubilee Stadium.

    Panthers

    1 Caleb Aekins
    2 Josh Mansour
    3 Dean Whare
    4 Brent Naden
    5 Brian To'o
    6 Jarome Luai
    7 Nathan Cleary
    8 James Tamou
    9 Apisai Koroisau
    10 Zane Tetevano
    11 Viliame Kikau
    12 Isaah Yeo
    13 James Fisher-Harris

    Interchange
    14 Stephen Crichton
    15 Billy Burns
    16 Moses Leota
    17 Liam Martin
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Mar 20, 2020 5:06 pm

    Dragons are 1-17.

    Dragons

    1 Matthew Dufty
    2 Jordan Pereira
    3 Brayden Wiliame
    4 Tim Lafai
    5 Zac Lomax
    6 Corey Norman
    7 Ben Hunt
    8 James Graham
    9 Issac Luke
    10 Paul Vaughan
    11 Tyson Frizell
    12 Tyrell Fuimaono
    13 Blake Lawrie

    Interchange
    14 Trent Merrin
    15 Josh Kerr
    16 Billy Brittain
    17 Jacob Host
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Mar 20, 2020 6:58 pm

    Anthony Seibold has settled on his final line-up for tonight’s NRL clash with the South Sydney Rabbitohs.
    Ethan Bullemor will become the 257th player to debut for the Broncos when he makes his way onto the field from the interchange list.
    He is the only addition to the team that defeated the Cowboys 28-21 last Friday night in Townsville.
    In one other positional change, Jamil Hopoate will start in the second row for the suspended Tevita Pangai junior.

    Broncos

    1 Jamayne Isaako
    2 Corey Oates
    3 Kotoni Staggs
    4 Darius Boyd
    5 Jesse Arthars
    6 Anthony Milford
    7 Brodie Croft
    8 Thomas Flegler
    9 Jake Turpin
    10 Payne Haas
    11 David Fifita
    12 Jamil Hopoate
    13 Patty Carrigan

    Interchange
    14 Herbie Farnworth
    15 Andrew McCullough
    16 Rhys Kennedy
    17 Ethan Bullemor
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Mar 20, 2020 7:06 pm

    Here is the final team for the round two NRL match at Suncorp Stadium against the Brisbane Broncos.
    We're one-through-seventeen with Campbell Graham to play his 50th NRL game - all with the Rabbitohs.

    Rabbitohs

    1 Latrell Mitchell
    2 Dane Gagai
    3 James Roberts
    4 Braidon Burns
    5 Campbell Graham
    6 Cody Walker
    7 Adam Reynolds
    8 Tevita Tatola
    9 Damien Cook
    10 Thomas Burgess
    11 Jaydn Su'A
    12 Cameron Murray
    13 Liam Knight

    Interchange
    14 Mark Nicholls
    15 Ethan Lowe
    16 Hame Sele
    17 Alex Johnston
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Mar 21, 2020 1:59 pm

    The Raiders have finalised their squad for today's clash against the Warriors at CBUS Super Stadium.

    CANBERRA RAIDERS

    1. Charnze Nicoll-Klokstad
    2. Bailey Simonsson
    3. Jarrod Croker (C)
    4. Curtis Scott
    5. Nick Cotric
    6. Jack Wighton
    7. George Williams
    8. Josh Papalii
    9. Josh Hodgson (C)
    10. Dunamis Lui
    11. Joe Tapine
    12. Elliott Whitehead
    13. Corey Horsburgh

    Interchange
    14. Siliva Havili
    15. Emre Guler
    16. Sia Soliola
    17. Michael Oldfield
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Mar 21, 2020 2:02 pm

    Warriors are 1-17.

    Warriors

    1 Roger Tuivasa-Sheck
    2 Adam Pompey
    3 David Fusitu'a
    4 Adam Keighran
    5 Ken Maumalo
    6 Chanel Harris-Tavita
    7 Blake Green
    8 Leeson Ah Mau
    9 Wayde Egan
    10 Lachlan Burr
    11 Eliesa Katoa
    12 Tohu Harris
    13 Adam Blair

    Interchange
    14 Kodi Nikorima
    15 Jamayne Taunoa-Brown
    16 Isaiah Papali'i
    17 King Vuniyayawa
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Mar 21, 2020 4:30 pm

    Sydney Roosters Head Coach Trent Robinson has finalised his 17 man squad ahead of kick off against the Manly-Warringah Sea Eagles at Leichhardt Oval.
    With Nat Butcher out of the side this week, Poasa Faamausili will make his first appearance of the season locking up the final spot on the interchange bench.
    Lachlan Lam and Daniel Suluka-Fifita will both come out of the side.
    The remainder of the line-up is unchanged.

    ROUND 2 LINE-UP

    1. James Tedesco
    2. Daniel Tupou
    3. Brett Morris
    4. Joseph Manu
    5. Matt Ikuvalu
    6. Luke Keary
    7. Kyle Flanagan
    8. Jared Waerea-Hargreaves
    9. Jake Friend (c)
    10. Siosiua Taukeiaho
    11. Angus Crichton
    12. Mitchell Aubusson
    13. Victor Radley

    INTERCHANGE
    14. Sam Verrills
    15. Isaac Liu
    17. Lindsay Collins
    19. Poasa Faamausili


    Last edited by Pacey's Best on Sat Mar 21, 2020 4:31 pm; edited 1 time in total
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 2999
    Reputation : 3176
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 2 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Mar 21, 2020 4:31 pm

    Manly Warringah Sea Eagles Coach Des Hasler has finalised his team to play the Sydney Roosters at Leichhardt Oval today.

    Manly team

    1 Tom Trbojevic
    2 Jorge Taufua
    3 Brad Parker
    4 Moses Suli
    5 Reuben Garrick
    6 Dylan Walker
    7 Daly Cherry-Evans (c)
    8 Addin Fonua-Blake
    9 Danny Levi
    10 Martin Taupau
    11 Joel Thompson
    12 Curtis Sironen
    13 Jake Trbojevic

    Interchange
    14 Lachlan Croker
    15 Sean Keppie
    16 Morgan Boyle
    17 Haumole Olakau’atu

      Current date/time is Sun Mar 29, 2020 4:40 pm