NRL Fantasy Fanatics

NRL Fantasy Fanatics - A place for discussion of NRL Fantasy / Virtual Sports / Super Coach and other Fantasy Sports

    Late mail team lists - 2020

    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Sep 05, 2020 1:59 pm

    The Canterbury-Bankstown Bulldogs have named both Luke Thompson and Jake Averillo in their squad for this week's clash with the Gold Coast Titans at ANZ Stadium on Saturday (3:00PM AEST).
    Head coach Steve Georgallis has confirmed his final 17-man line-up to face Gold Coast, after Sauaso Sue and Reimis Smith were omitted from the game day line-up. Jack Cogger and Tim Lafai were removed from the side on game day eve 24 hours out from kick-off.
    Luke Thompson and Jake Averillo were rested last week against the Raiders and their return sees Dean Britt and Sione Katoa drop out of the extended squad.
    Both players have been listed to come off the bench.

    Bulldogs

    1 Will Hopoate
    2 Nick Meaney
    3 Marcelo Montoya
    4 Kerrod Holland
    5 Dallin Watene-Zelezniak
    6 Kieran Foran
    7 Lachlan Lewis
    8 Ofahiki Ogden
    9 Jeremy Marshall-King
    10 Dylan Napa
    11 Josh Jackson
    12 Raymond Faitala-Mariner
    13 Aiden Tolman

    Interchange
    14 Jake Averillo
    15 Renouf To'omaga
    16 Matt Doorey
    17 Luke Thompson
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Sep 05, 2020 4:35 pm

    Manly Warringah Sea Eagles Coach Des Hasler has finalised his squad for tonight's match against the Wests Tigers.
    The match at Lottoland kicks off at 5.30pm.
    Josh Schuster (#622) will make his NRL debut with Morgan Harper (#621) making his Club debut.

    Sea Eagles team

    1 Tevita Funa
    2 Jorge Taufua
    3 Brad Parker
    19 Morgan Harper
    4 Albert Hopoate
    18 Josh Schuster
    7 Daly Cherry-Evans (c)
    8 Addin Fonua-Blake
    9 Danny Levi
    10 Martin Taupau
    11 Jack Gosiewski
    12 Curtis Sironen
    13 Jake Trbojevic

    Interchange
    14 Lachlan Croker
    15 Corey Waddell
    16 Sean Keppie
    17 Taniela Paseka
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Sep 05, 2020 4:36 pm

    Wests Tigers Coach Michael Maguire has finalised his side to take on the Manly-Warringah Sea Eagles for their Round 17 clash today.
    Maguire has confirmed an unchanged team from the one originally named during the week, with Asu "AJ" Kepaoa and Josh Aloiai returning to the run-on side.

    Wests Tigers

    1 Moses Mbye
    2 David Nofoaluma
    3 Joseph Leilua
    4 Adam Doueihi
    5 Asu Kepaoa
    6 Benji Marshall
    7 Luke Brooks
    8 Josh Aloiai
    9 Harry Grant
    10 Thomas Mikaele
    11 Luke Garner
    12 Luciano Leilua
    13 Alex Twal

    Interchange
    14 Matt Eisenhuth
    15 Elijah Taylor
    16 Jacob Liddle
    17 Sam McIntyre
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Sep 05, 2020 6:36 pm

    Head Coach Trent Robinson has finalised the 17 man squad that will take to the field against the Canberra Raiders tonight at GIO Stadium.
    Freddy Lussick will get his first career start at hooker, while Angus Crichton makes his return and fills the final spot on the interchange bench.
    Josh Morris is officially set to line up for his 300th NRL match and Sonny Bill Williams will make his return on the interchange bench.
    Mitchell Aubusson and Drew Hutchison both come out of the side.

    FINAL SQUAD

    1. James Tedesco
    2. Daniel Tupou
    3. Josh Morris
    4. Joseph Manu
    5. Brett Morris
    6. Luke Keary
    7. Kyle Flanagan
    8. Jared Waerea-Hargreaves
    14. Freddy Lussick
    10. Siosiua Taukeiaho
    11. Boyd Cordner (c)
    12. Sitili Tupouniua
    13. Isaac Liu

    INTERCHANGE
    15. Lindsay Collins
    16. Nat Butcher
    17. Sonny Bill Williams
    18. Angus Crichton
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Sep 05, 2020 6:37 pm

    The Raiders have finalised their side for tonight's match against the Roosters.
    Matt Timoko is replaced in the side by Semi Valemei with Nick Cotric moving into the centres and Valemei onto the wing.

    Raiders

    1 Charnze Nicoll-Klokstad
    2 Jordan Rapana
    3 Jarrod Croker
    5 Nick Cotric
    21 Semi Valemi
    6 Jack Wighton
    7 George Williams
    8 Josh Papali'i
    14 Tom Starling
    10 Ryan Sutton
    11 John Bateman
    12 Elliott Whitehead
    13 Joseph Tapine

    Interchange
    9 Siliva Havili
    15 Dunamis Lui
    16 Hudson Young
    17 Corey Harawira-Naera
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Sep 06, 2020 3:04 pm

    The Vodafone Warriors are as selected for today's 17th-round NRL encounter with third-placed Parramatta at Central Coast Stadium in Gosford (4.05pm kick-off local time; 6.05pm NZT).

    Warriors

    1 Roger Tuivasa-Sheck
    2 Adam Pompey
    3 Hayze Perham
    4 Peta Hiku
    5 Gerard Beale
    6 Kodi Nikorima
    7 Chanel Harris-Tavita
    8 Jamayne Taunoa-Brown
    9 Karl Lawton
    10 Lachlan Burr
    11 Jack Murchie
    12 Tohu Harris
    13 Jazz Tevaga

    Interchange
    14 Wayde Egan
    15 Adam Blair
    16 Josh Curran
    17 Isaiah Papali'i
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Sep 06, 2020 3:05 pm

    Eels are 1-17.

    Eels

    1 Clinton Gutherson
    2 Maika Sivo
    3 Michael Jennings
    4 Waqa Blake
    5 Blake Ferguson
    6 Jai Field
    7 Mitchell Moses
    8 Reagan Campbell-Gillard
    9 Reed Mahoney
    10 Junior Paulo
    11 Shaun Lane
    12 Ryan Matterson
    13 Nathan Brown

    Interchange
    14 Ray Stone
    15 Marata Niukore
    16 Kane Evans
    17 Oregon Kaufusi
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Sep 06, 2020 5:38 pm

    St George Illawarra interim coach Dean Young has finalised his team ahead of the Dragons' Round 17 clash against the North Queensland Cowboys at Queensland Country Bank Stadium, Townsville on Sunday, September 6.
    Tristan Sailor and Eddie Blacker join Max Feagai and Jayden Sullivan as the players to drop out of Tuesday's initial 21-man squad.

    Dragons

    1 Matthew Dufty
    2 Jordan Pereira
    3 Euan Aitken
    4 Zac Lomax
    5 Mikaele Ravalawa
    6 Corey Norman
    7 Adam Clune
    8 Blake Lawrie
    9 Ben Hunt
    10 Josh Kerr
    11 Tyson Frizell
    12 Jacob Host
    13 Cameron McInnes

    Interchange
    14 Billy Brittain
    15 Jackson Ford
    16 Tyrell Fuimaono
    17 Kaide Ellis
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Sep 06, 2020 5:40 pm

    COWBOYS TEAM NEWS - Gilbert 2RF Cooper bench

    Cowboys

    1 Valentine Holmes
    2 Kyle Feldt
    3 Justin O'Neill
    4 Esan Marsters
    5 Hamiso Tabuai-Fidow
    6 Scott Drinkwater
    7 Jake Clifford
    8 Francis Molo
    9 Reuben Cotter
    10 Jordan McLean
    16 Tom Gilbert
    12 Mitchell Dunn
    13 Josh Mcguire

    Interchange
    11 Gavin Cooper
    14 Daejarn Asi
    15 John Asiata
    17 Corey Jensen
    No Worries
    No Worries
    Moderator

    Posts : 8377
    Reputation : 4559
    Join date : 2015-07-31

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by No Worries on Thu Sep 10, 2020 3:53 pm

    Leilua & Mbye out

    WESTS TIGERS
    4. Adam Doueihi
    2. David Nofoaluma
    18. Chris Lawrence
    19. Tommy Talau
    5. Asu "AJ" Kepaoa
    6. Benji Marshall (capt.)
    7. Luke Brooks
    8. Josh Aloiai
    9. Harry Grant
    10. Thomas Mikaele
    11. Luke Garner
    12. Luciano Leilua
    13. Matt Eisenhuth

    Interchange:
    14. Matt Eisenhuth
    15. Elijah Taylor
    16. Jacob Liddle
    17. Sam McIntyre
    Clack Bocks
    Clack Bocks

    Posts : 1843
    Reputation : 288
    Join date : 2015-09-26

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Clack Bocks on Thu Sep 10, 2020 5:54 pm

    Is the 13 twal?
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Thu Sep 10, 2020 6:42 pm

    @Clack Bocks wrote:Is the 13 twal?

    Yes it is mate. Just waiting for confirmation of official final 17.
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Thu Sep 10, 2020 6:52 pm

    ROUND 18


    Wests Tigers Coach Michael Maguire has finalised his side to take on the South Sydney Rabbitohs tonight for their Round 18 clash.
    Co-captain Moses Mbye (knee) and Joey Leilua (ankle) have both been ruled out of the squad originally named during the week.
    Their omission will see Adam Doueihi revert back to fullback, with Tommy Talau and Chris Lawrence filling both centre positions.

    Wests Tigers

    4 Adam Doueihi
    2 David Nofoaluma
    18 Chris Lawrence
    19 Tommy Talau
    5 Asu Kepaoa
    6 Benji Marshall
    7 Luke Brooks
    8 Josh Aloiai
    9 Harry Grant
    10 Thomas Mikaele
    11 Luke Garner
    12 Luciano Leilua
    13 Alex Twal

    Interchange
    14 Matt Eisenhuth
    15 Elijah Taylor
    16 Jacob Liddle
    17 Sam McIntyre

    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Thu Sep 10, 2020 6:54 pm

    Here is how we will line up against the Wests Tigers tonight at Bankwest Stadium, 7:50pm kick-off.
    Jed Cartwright is set to make his Club debut while Mark Nicholls brings up his 50th Rabbitohs game.

    South Sydney Rabbitohs

    1. Corey Allan
    2. Alex Johnston
    3. Campbell Graham
    4. Steven Marsters
    5. Dane Gagai
    6. Cody Walker
    7. Adam Reynolds (c)
    8. Liam Knight
    9. Damien Cook
    10. Thomas Burgess
    11. Jaydn Su'A
    12. Bayley Sironen
    13. Cameron Murray

    Interchange
    14 Mark Nicholls
    15 Jed Cartwright
    16 Patrick Mago
    17 Keaon Koloamatangi
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Sep 11, 2020 5:00 pm

    The Canterbury-Bankstown Bulldogs have continued to give opportunities for players to show their versatility by selecting promising local junior Jake Averillo in the halves for this Friday's match-up with the Manly Sea Eagles at ANZ Stadium (6:00PM AEST).
    Tui Katoa and Tim Lafai have been omitted from the game day line-up an hour before kick off. Luke Thompson and Ofahiki Ogden will miss the clash with the Sea Eagles due to injury.

    Bulldogs

    1 Will Hopoate
    2 Nick Meaney
    3 Reimis Smith
    4 Dallin Watene-Zelezniak
    5 Jayden Okunbor
    6 Jake Averillo
    7 Lachlan Lewis
    15 Renouf To'omaga
    9 Jeremy Marshall-King
    10 Aiden Tolman
    16 Matt Doorey
    12 Raymond Faitala-Mariner
    11 Josh Jackson

    Interchange
    14 Brandon Wakeham
    17 Sauaso Sue
    19 Dean Britt
    23 Chris Smith
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Sep 11, 2020 5:02 pm

    Manly Warringah Sea Eagles Coach Des Hasler has finalised his squad for tonight's match against the Canterbury-Bankstown Bulldogs.
    The match at ANZ Stadium kicks off at 6pm.

    Sea Eagles team

    1 Tevita Funa
    2 Albert Hopoate
    3 Brad Parker
    4 Morgan Harper
    5 Abbas Miski
    6 Cade Cust
    7 Daly Cherry-Evans (c)
    8 Addin Fonua-Blake
    9 Danny Levi
    10 Martin Taupau
    11 Jack Gosiewski
    12 Curtis Sironen
    13 Jake Trbojevic

    Interchange
    14 Lachlan Croker
    15 Corey Waddell
    16 Sean Keppie
    17 Taniela Paseka
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Sep 11, 2020 6:26 pm

    Panthers coach Ivan Cleary has finalised his side to face Parramatta Eels at Panthers Stadium.

    Panthers

    1 Dylan Edwards
    2 Josh Mansour
    3 Brent Naden
    4 Stephen Crichton
    5 Brian To'o
    6 Jarome Luai
    7 Nathan Cleary
    8 James Tamou
    9 Apisai Koroisau
    10 James Fisher-Harris
    11 Viliame Kikau
    12 Liam Martin
    13 Isaah Yeo

    Interchange
    14 Tyrone May
    15 Spencer Leniu
    16 Moses Leota
    17 Zane Tetevano
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Sep 11, 2020 6:59 pm

    The Parramatta Eels face the Penrith Panthers at Panthers Stadium in Round 18 of the NRL Telstra Premiership.
    With an hour to go until the clash, Blue & Gold Head Coach Brad Arthur has confirmed his final seventeen, thanks to Taylor & Scott Lawyers.
    Haze Dunster and Stefano Utoikamanu dropping off the reserves.

    Eels

    1 Clinton Gutherson
    2 Maika Sivo
    3 Michael Jennings
    4 Waqa Blake
    5 Blake Ferguson
    6 Jai Field
    7 Mitchell Moses
    8 Reagan Campbell-Gillard
    14 Ray Stone
    10 Junior Paulo
    11 Shaun Lane
    12 Ryan Matterson
    13 Nathan Brown

    Interchange
    15 Andrew Davey
    16 Kane Evans
    17 Oregon Kaufusi
    20 Will Smith
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Sep 12, 2020 1:56 pm

    St George Illawarra interim coach Dean Young has finalised his team ahead of the Dragons' Round 18 i98FM Illawarra Convoy Round clash against the Canberra Raiders at WIN Stadium, Wollongong on Saturday, September 12.
    Eddie Blacker and Tyrell Fuimoano join Brayden Wiliame and Max Feagai as the players to drop out of Tuesday's initial 21-man squad.

    Dragons

    1 Matthew Dufty
    2 Jordan Pereira
    3 Euan Aitken
    4 Zac Lomax
    5 Cody Ramsey
    6 Corey Norman
    7 Adam Clune
    8 Kaide Ellis
    9 Ben Hunt
    10 Paul Vaughan
    11 Tyson Frizell
    12 Jacob Host
    13 Cameron McInnes

    Interchange
    14 Billy Brittain
    15 Josh Kerr
    16 Blake Lawrie
    17 Jackson Ford
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3455
    Reputation : 3707
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 18 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Sep 12, 2020 2:02 pm

    The Canberra Raiders have finalised their side for this afternoon's clash against the St George-Illawarra Dragons at WIN Stadium.
    Dunamis Lui comes into the starting side while Ryan Sutton drops back to the interchange.
    Matt Frawley and Matt Timoko both drop out of the side.

    Raiders

    1 Charnze Nicoll-Klokstad
    2 Semi Valemi
    3 Jarrod Croker
    4 Jordan Rapana
    5 Nick Cotric
    6 Jack Wighton
    7 George Williams
    8 Josh Papali'i
    9 Tom Starling
    15 Dunamis Lui
    11 John Bateman
    12 Elliott Whitehead
    13 Joseph Tapine

    Interchange
    10 Ryan Sutton
    14 Siliva Havili
    16 Hudson Young
    17 Corey Harawira-Naera

      Current date/time is Sat Sep 26, 2020 5:26 pm