NRL Fantasy Fanatics

NRL Fantasy Fanatics - A place for discussion of NRL Fantasy / Virtual Sports / Super Coach and other Fantasy Sports

    Late mail team lists - 2020

    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Jul 26, 2020 3:16 pm

    Sorry guys but just found out that Erin Clarke is also out replaced by Nathan Peats at hooker........
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Thu Jul 30, 2020 6:53 pm

    ROUND 12


    St George Illawarra coach Paul McGregor has finalised his squad for the Dragons' Indigenous Round clash against the South Sydney Rabbitohs at Netstrata Jubilee Stadium
    Jason Saab and Korbin Sims join Kaide Ellis and Jayden Sullivan as the players to drop out the initial 21-man squad.

    Dragons

    1 Matthew Dufty
    2 Jordan Pereira
    3 Euan Aitken
    4 Zac Lomax
    5 Mikaele Ravalawa
    6 Corey Norman
    7 Ben Hunt
    8 Blake Lawrie
    9 Cameron McInnes
    10 Paul Vaughan
    11 Tyson Frizell
    12 Tariq Sims
    13 Jackson Ford

    Interchange
    14 Tyrell Fuimaono
    15 Josh Kerr
    16 Jacob Host
    17 Tristan Sailor
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Thu Jul 30, 2020 6:54 pm

    Here is the final team for the round 12 NRL match at Netstrata Jubilee Stadium against the St George Illawarra Dragons.
    We are one through to 17.

    1. Latrell Mitchell
    2. Jaxson Paulo
    3. Campbell Graham
    4. Dane Gagai
    5. Alex Johnston
    6. Cody Walker
    7. Adam Reynolds (c)
    8. Junior Tatola
    9. Damien Cook
    10. Thomas Burgess
    11. Jaydn Su'A
    12. Bayley Sironen
    13. Cameron Murray

    Interchange:
    14. Mark Nicholls
    15. Liam Knight
    16. Keaon Koloamatangi
    17. Patrick Mago

    Head Coach: Wayne Bennett
    Revraiser
    Revraiser

    Posts : 7826
    Reputation : 2397
    Join date : 2015-10-21
    Location : Sydney

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Revraiser on Thu Jul 30, 2020 6:57 pm

    Cheers Pacey
    Mulvy
    Mulvy
    Moderator

    Posts : 11446
    Reputation : 4511
    Join date : 2016-01-26

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Mulvy on Thu Jul 30, 2020 7:13 pm

    Thanks Pacey.
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Jul 31, 2020 3:50 pm

    Cheers guys Very Happy
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Jul 31, 2020 5:01 pm

    Wests Tigers Coach Michael Maguire has finalised his side to take on the New Zealand Warriors for their Round 12 clash tonight.
    After a strong week of training, Maguire has confirmed an unchanged lineup for tonight's game with Alex Twal (knee), Luke Garner (concussion) and Thomas Mikaele (knee) all set to return. Adam Doueihi and Sam McIntyre are also confirmed to play after picking up head knocks last week against Parramatta.

    Wests Tigers

    1 Adam Doueihi
    2 David Nofoaluma
    3 Chris Lawrence
    4 Moses Mbye
    5 Tommy Talau
    6 Billy Walters
    7 Benji Marshall
    8 Josh Aloiai
    9 Harry Grant
    10 Oliver Clark
    11 Luke Garner
    12 Luciano Leilua
    13 Alex Twal

    Interchange
    14 Sam McIntyre
    15 Thomas Mikaele
    16 Luke Brooks
    17 Shawn Blore
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Jul 31, 2020 5:02 pm

    Warriors are 1-17.

    Warriors

    1 Roger Tuivasa-Sheck
    2 Patrick Herbert
    3 Adam Pompey
    4 Peta Hiku
    5 George Jennings
    6 Kodi Nikorima
    7 Blake Green
    8 Jamayne Taunoa-Brown
    9 Karl Lawton
    10 Jack Hetherington
    11 Eliesa Katoa
    12 Tohu Harris
    13 Jazz Tevaga

    Interchange
    14 Wayde Egan
    15 Adam Blair
    16 Daniel Alvaro
    17 Lachlan Burr
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Jul 31, 2020 6:55 pm

    The Sharks have made another change to their line up for tonight's Indigenous round clash with the Broncos, with debutant Braydon Trindall coming into the starting side.
    Trindall, who becomes Sharks #540, replaces Connor Tracey at half back.
    Tracey goes back onto the Sharks interchange bench.

    Sharks

    1 Will Kennedy
    2 Sione Katoa
    14 Siosifa Talakai
    20 Jackson Ferris
    5 Ronaldo Mulitalo
    6 Shaun Johnson
    19 Braydon Trindall
    8 Braden Hamlin-Uele
    9 Blayke Brailey
    10 Aaron Woods
    11 Briton Nikora
    12 Wade Graham
    13 Toby Rudolf

    Interchange
    7 Connor Tracey
    15 Jack Williams
    16 Teig Wilton
    17 Royce Hunt
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Fri Jul 31, 2020 6:57 pm

    Darius Boyd has been confirmed to start at fullback tonight against the Sharks at Suncorp Stadium.
    Boyd will be looking to use his voice of experience at the back to add some communication to the defensive line against the Sharks’ sharp attack.
    Hooker Jake Turpin returns to the Broncos starting side after two months out with a leg fracture, while Issac Luke returns from suspension to wear the No.14 jersey.
    The remainder of the Broncos’ bench includes Rhys Kennedy, Ethan Bullemor and Ben Te’o.

    Broncos

    1 Darius Boyd
    2 Richard Kennar
    3 Kotoni Staggs
    4 Herbie Farnworth
    5 Xavier Coates
    6 Anthony Milford
    7 Tom Dearden
    8 Thomas Flegler
    9 Jake Turpin
    10 Payne Haas
    11 Joe Ofahengaue
    12 Tevita Pangai Junior
    13 Patrick Carrigan

    Interchange
    14 Issac Luke
    15 Rhys Kennedy
    16 Ethan Bullemor
    17 Ben Te'o
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Aug 01, 2020 2:01 pm

    Sydney Roosters Head Coach Trent Robinson has finalised the 17 man squad that will take to the field against the Gold Coast Titans at the Sydney Cricket Ground.
    Daniel Suluka-Fifita is officially set to make his NRL debut from the interchange bench in Round 12.
    Sitili Tupouniua will start at left centre, which sees Mitchell Aubusson return to the right second row position and Nat Butcher to the left.
    The remainder of the squad is unchanged.

    FINAL SQUAD

    1. James Tedesco
    2. Ryan Hall
    11. Sitili Tupouniua
    4. Joseph Manu
    5. Matt Ikuvalu
    6. Luke Keary
    7. Kyle Flanagan
    8. Jared Waerea-Hargreaves
    9. Jake Friend (c)
    10. Siosiua Taukeiaho
    16. Nat Butcher
    12. Mitchell Aubusson
    13. Isaac Liu

    INTERCHANGE
    14. Lachlan Lam
    15. Poasa Faamausili
    17. Lindsay Collins
    20. Daniel Suluka-Fifta
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Aug 01, 2020 2:04 pm

    TITANS TEAM NEWS - Thompson/Lisone out Brimson fullback Stone bench

    Titans

    21 Alexander Brimson
    2 Anthony Don
    3 Brian Kelly
    4 Dale Copley
    5 Phillip Sami
    6 Ashley Taylor
    7 Jamal Fogarty
    8 Moeaki Fotuaika
    9 Nathan Peats
    10 Jaimin Jolliffe
    11 Kevin Proctor
    12 Keegan Hipgrave
    13 Jai Arrow

    Interchange
    14 Tanah Boyd
    15 Tyrone Peachey
    16 Jarrod Wallace
    19 Sam Stone
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Aug 01, 2020 4:29 pm

    The Raiders have named their final 17 for today's match against the Cowboys at Queensland Country Bank Stadium.
    The Raiders will be 1-17 with no changed to the team named Tuesday.
    John Bateman and Curtis Scott will start the match, with Corey Harawira-Naera to make his club debut from the bench.

    CANBERRA RAIDERS

    1. Jordan Rapana
    2. Semi Valemei
    3. Jarrod Croker (C)
    4. Curtis Scott
    5. Nick Cotric
    6. Jack Wighton
    7. George Williams
    8. Josh Papalii
    9. Siliva Havili
    10. Dunamis Lui
    11. John Bateman
    12. Elliott Whitehead
    13. Hudson Young

    Interchange
    14. Tom Starling
    15. Joe Tapine
    16. Ryan Sutton
    17. Corey Harawira-Naera
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Aug 01, 2020 4:43 pm

    COWBOYS TEAM NEWS - Asi/Mcguire out Hampton 5/8 Molo Prop Asiata bench

    Cowboys

    1 Hamiso Tabuai-Fidow
    2 Kyle Feldt
    3 Justin O'Neill
    4 Connelly Lemuelu
    5 Murray Taulagi
    19 Ben Hampton
    7 Jake Clifford
    17 Francis Molo
    9 Reece Robson
    10 Jordan McLean
    11 Shane Wright
    12 Coen Hess
    13 Jason Taumalolo

    Interchange
    14 Mitchell Dunn
    15 Tom Gilbert
    16 Gavin Cooper
    18 John Asiata
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Aug 01, 2020 6:21 pm

    Panthers coach Ivan Cleary has finalised his side to face Manly Warringah Sea Eagles at Lottoland, home of the Gayamaygal and Garigal peoples.
    Api Koroisau and Zane Tetevano return to the side at the expense of Mitch Kenny and Billy Burns.

    Panthers

    1. Caleb AEKINS
    2. Josh MANSOUR
    3. Brent NADEN
    4. Stephen CRICHTON
    21. Charlie STAINES
    6. Jarome LUAI
    7. Nathan CLEARY
    8. James TAMOU (c)
    18. Api KOROISAU
    10. James FISHER-HARRIS
    11. Viliame KIKAU
    12. Liam MARTIN
    13. Isaah YEO

    Interchange
    14. Tyrone MAY
    15. Spencer LENIU
    16. Moses LEOTA
    20. Zane TETEVANO
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sat Aug 01, 2020 6:32 pm

    Manly Warringah Sea Eagles Coach Des Hasler has finalised his team for tonight's match against the Penrith Panthers at Lottoland.

    Sea Eagles team

    1 Brendan Elliot
    2 Jorge Taufua
    3 Brad Parker
    4 Moses Suli
    5 Reuben Garrick
    19 Dylan Walker
    7 Daly Cherry-Evans (c)
    8 Addin Fonua-Blake
    9 Danny Levi
    10 Martin Taupau
    11 Joel Thompson
    12 Curtis Sironen
    13 Jake Trbojevic

    Interchange
    14 Lachlan Croker
    15 Corey Waddell
    16 Sean Keppie
    17 Taniela Paseka
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Aug 02, 2020 12:59 pm

    Tim Lafai will make his return to Bulldogs colours this Sunday, for the local derby against the Eels at ANZ Stadium (2:00PM).
    Chris Smith and Reimis Smith were omitted on game day, with Kerrod Holland and Renouf To'omaga dropping out of the 21-man squad that was named on Tuesday.

    Bulldogs

    1 Nick Meaney
    2 Dallin Watene-Zelezniak
    3 Tim Lafai
    4 Jake Averillo
    5 Marcelo Montoya
    6 Kieran Foran
    7 Lachlan Lewis
    8 Aiden Tolman
    9 Jeremy Marshall-King
    10 Dylan Napa
    11 Josh Jackson
    12 Raymond Faitala-Mariner
    13 Luke Thompson

    Interchange
    14 Jack Cogger
    15 Sione Katoa
    16 Sauaso Sue
    17 Ofahiki Ogden
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Aug 02, 2020 1:02 pm

    The Parramatta Eels face the Canterbury-Bankstown Bulldogs at ANZ Stadium on Sunday 2 August in Round 12 of the NRL Telstra Premiership.
    With an hour to go until the clash, Blue & Gold Head Coach Brad Arthur has confirmed his 17 thanks to Taylor & Scott Lawyers!

    Eels

    1 Clinton Gutherson
    2 Maika Sivo
    3 Michael Jennings
    4 Waqa Blake
    5 Blake Ferguson
    6 Dylan Brown
    7 Mitchell Moses
    8 Reagan Campbell-Gillard
    9 Reed Mahoney
    10 Junior Paulo
    11 Shaun Lane
    15 Marata Niukore
    13 Nathan Brown

    Interchange
    14 Andrew Davey
    16 Kane Evans
    17 Oregon Kaufusi
    18 Brad Takairangi
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Aug 02, 2020 2:59 pm

    Tom Eisenhuth to start, Nicho Hynes moves to the bench and Jesse Bromwich will return to our forward pack.

    This is on the Storm website but no official team list yet......................
    Pacey's Best
    Pacey's Best

    Fantasy Fanatics VSDT Overall Group Winner : 2016
    Posts : 3298
    Reputation : 3555
    Join date : 2015-10-22

    Late mail team lists - 2020 - Page 13 Empty Re: Late mail team lists - 2020

    Post by Pacey's Best on Sun Aug 02, 2020 3:06 pm

    LATE MAIL | Adam O'Brien has confirmed his team for today's huge clash with Melbourne, and we'll be 1-17 with no changes made since the team was named on Tuesday afternoon.

    Knights

    1 Kalyn Ponga
    2 Enari Tuala
    3 Tautau Moga
    4 Bradman Best
    5 Hymel Hunt
    6 Kurt Mann
    7 Mitchell Pearce
    8 David Klemmer
    9 Chris Randall
    10 Jacob Saifiti
    11 Lachlan Fitzgibbon
    12 Aidan Guerra
    13 Mitchell Barnett

    Interchange
    14 Phoenix Crossland
    15 Josh King
    16 Pasami Saulo
    17 Herman Ese'ese

      Current date/time is Fri Aug 14, 2020 5:14 am